Potřebujete poradit ? Zavolejte nám 485 106 003 info@ok-sport.cz
Zpět na stránky prodejny

Frog

Nižší váha - u dětských kol, kterých váha je jen o něco menší než váha dětského cyklisty, hraje váha důležitou roli. U dítěte ovlivňuje lehkost a jistotu, se kterou kolo ovládá. Na lehkém kole se dítěti bude snáze šlapat a bude se mu též lépe ovládat.

Řemen - výhodou řemenu místo řetězu je, že se narozdíl od řetězu neroztáhne. Drží si tedy po celou dobu životnosti stejnou délku, takže je bezúdržbový.

Pozice sedla a dosah - děti mají kratší dosah než dospělý, je pro ně vhodnější na kole trochu jiná pozice - kola FROG na toto reagují zvýšenou pozicí řidíteK, upraveným sklonem sedlové trubky a mírně zkrácenou délkou rámu.

Šířka řidítek - kola FROG jsou vybavena řidítky, jejichž šíře vychází ze studie Univerzity Brunel. Řídítka jsou optimalizována na šířku vyhovující věkovému rozpětí dle konkrétního modelu dětského kola FROG.

Q faktor – věc u nás prakticky neznámá. O co se jedná? Q faktor je vlastně informace o horizontální vzdálenosti pedálů od sebe, tedy jinými slovy Q faktor ovlivňuje to, jak moc doširoka dítě na kole šlape. Výsledky studie (pod vedením Dimitise Katsanise - kapacita v cyklistické sportovní branži) překvapivě prokázaly, že u malých postav - tedy u dětí, je toto poměrně důležitý parametr, který ovlivńuje komfort jízdy a sílu která se při šlapání z nohou přenáší do jízdy. Speciální konstrukce a tvar klik dětských kol FROG zkracuje Q faktor o 27 až 36 mm podle modelu a tím usnadňuje dětem šlapání.

Zavolejte nám 485 106 003