Potřebujete poradit ? Zavolejte nám 485 106 003 info@ok-sport.cz
Zpět na stránky prodejny

Atomic

Atomic – nevyrábíme lyže, vyrábíme lyžařské zážitky

Firmu Atomic založil v rakouském Wagrainu Alois Rohrmoser. Psal se rok 1955, Rohrmoserovi tehdy bylo 23 let a s dalšími čtyřmi zaměstnanci začali ve své první dílně vyrábět sjezdové lyže. Začínali na 40 párech lyží ročně, ale produkce rychle rostla a bylo potřeba hledat další výrobní prostory. Ty vznikly v Altenmarktu, kde Atomic sídlí (stejně jako velká část jeho výroby) až dodnes. Od jejich začátků se mnohé změnilo, ročně teď zvládají vyrobit kolem 600 000 párů lyží a značka Atomic se v lyžařském světě stala synonymem pro kvalitní vybavení pro závodníky i rekreační lyžaře. Na jejich lyžích jezdili mimo jiné třeba Hermann Maier, Marcel Hisrcher, Renate Goetschlová nebo Michaela Kirchgasseová.

Atomic ale nejsou jenom sjezdovky a běžky, v jejich sortimentu nechybí i další lyžařské vybavení jako boty, hole, vázání, různé doplňky nebo lyžařské oblečení.  

Značce také není lhostejné životní prostředí a jeho ochrana – přichází s výrobními postupy, které jsou ekologicky šetrnější a jejich řada Renu obsahuje lyže a boty vyrobené převážně z recyklovaných a recyklovatelných materiálů.

Co u nás od značky Atomic najdete?

Běžky Atomic 

Zavolejte nám 485 106 003