Jak připravit kolo na sezónu?

1. Pořádná očista kola

Připravte si kýbl s vlažnou vodou, hadrřík, jemný čistící prostředek určený pro mytí kol a celý rám kola pořádně umejte. Věnujte pozornost špatně dostpným místům a odtraňtě všechny nánosy, které se usadily během předešlé sezóny.

Péči dopřejte i řetězu, kazetě a převodníku. Hlavně na řetěz se lepí během sezóny spousta nečistot, takže je potřeba jej vyčistit důkladně, aby jste snížili opotřebení ostatních komponent (kazeta, převodník). Je dobré po odstranění nejhorších nečistot nějaký tvrdším kartáčem vyprat řetěz v pračce řetězů. Kazetů i přesmykač vyčistěte ideálně zub po zubu speciální kartáčem a nebo může též dobře posloužit nepoužívaný kartáček na zuby. Je potřeba se dostat i mězi jednotlivá ozubená kola. Až vše bude pořádně čisté, tak promažte řetěz, nechte chvíli zatéct do spojů řetězu a pak přebytečný olej setřete hadříkem. POZOR! Maže se vždy jen řetěz, nemaže se kazeta ani převodník. Též si dejte pozor, aby se Vám nedostal olej do brzd, ať už na kotouč nebo brzdové destičky.

Po každé jízdě je dobré si otírat od nečistot odpruženou vidlici, aby jste si nachytaný nepořádek z ní zbytečně nedostávali dovnitř vidlice a neničila se. Vidlici doporučujeme ošetřovat přípravkem Muc-Off Silicon shine. Lze jej použít i na jiné součásti kola.

 

Potřebujete poradit?

Naši profesionální technici Vám odborně poradí a doporučí pro Vás to nejlepší.