Potřebujete poradit ? Zavolejte nám 485 106 003 info@ok-sport.cz
Zpět na stránky prodejny

Bjørn Daehlie

V roce 1996 představil Bjørn svoji první kolekci „Bjørn Dæhlie Technical Wear“. V roce 2001 pak prodal společnost Bona Ratio Sport AS skupině ODLO ze Švýcarska, se kterou podepsal licenční smlouvu.

Dlouhá tradice a výrobní zkušenosti skupiny ODLO společně s Bjørnovým vítězným duchem daly dohromady souhru jak ve vývoji, tak v produkci, marketingu a prodeji. Značka Bjørn Dæhlie se tak stala jednou z vedoucích firem na poli severského lyžování.

Kolekce BD pokrývá celou škálu oblečení pro běžecké lyžování, od závodníků a rekreačních lyžařů přes turisty a vyznavače back-country všech věkových skupin. Spolupráce s firmou ODLO byla ukončena v květnu 2007 po vypršení licenční smlouvy a Bjørn přestěhoval značku zpátky do Norska. Je majoritním vlastníkem nově zformované společnosti Bj Sport a drží si též veškerá práva ke značce Bjørn Dæhlie. Osobně se účastní dění ve společnosti, hlavně v oddělení vývoje produktů a marketingu. Druhým největším držitelem akcií je společnost Katalysator. Značka Bj dosáhla v roce 2007 celkového obratu 11 milionů eur, přičemž zhruba polovinu produkce pohltí domácí norský trh. Dalšími velkými exportními trhy jsou Německo, Švýcarsko, Finsko, Rusko a USA. Značka má zastoupení ještě v Rakousku, Estonsku, Itálii, Kanadě a České republice. Ambicí společnosti je další rozvoj pozice lídra na trhu s oblečením pro severské lyžování a další rozšiřování nabídky výrobků pro jiné sporty a outdoorové aktivity.

Katalysator vlastní také jiné známé sportovní značky, např. Rottefella, Hamax a Alfa. Společně s Bj Sport chtějí dosáhnout rozšíření značky pomocí cílené mezinárodní distribuce a vývojem nových produktů. Dalším přínosem Katalysatoru by měly být velké zkušenosti z průmyslové výroby, dále široká distribuční síť a finanční zajištění chodu společnosti.

Zavolejte nám 485 106 003